Upał nas zabija! Sposoby na utrzymanie chłodu podczas gorących dni

Upał nas zabija! Sposoby na utrzymanie chłodu podczas gorących dni

3 lipca 2021 0 przez Redakcja

Jeszcze nie tak dawno temu, siedzenie w biurze, w gorące dni było ostoją. Wiele firm i biur posiada pomieszczenia klimatyzowane, tak komfort pracy można zachować przez długie godziny. Bardzo często po godzinach pracy, wychodzimy kiedy słońce grzeje najmocniej, tak że szuka się możliwości schowania przed żarem.

Sklepy bardzo często zachęcają, mając otwarte drzwi i czując przyjemny chłód bijący od wejścia. Ale co zrobić kiedy udajemy się bezpośrednio do domu, które jest nagrzane? Brak klimatyzacji może poważnie wpłynąć na chęci z powodu gorąca i dyskomfortu, co oznacza mniejszą chęć do interakcji z innymi.

Nie powinniśmy lekceważyć mocy wentylatora, który może być wykorzystany do wytworzenia chłodnego powietrza. Prosty i niedrogi zakup sprawi, że będzie się czuć bardziej komfortowo w domu lub w biurze. A przez okres panujących upałów jak co roku, popularność wszelkiej maści wentylatorów, czy klimatyzacji przeżywa rozkwit.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora? Klimatyzacja w Warszawie?

Istnieje kilka rodzajów klimatyzatorów, które możemy kupić. Możemy kupić klimatyzator, który podłącza się do ściany i chłodzi powietrze w pomieszczeniu. Innym rodzajem jest klimatyzator okienny, który wygląda jak pudełko z dwoma dużymi metalowymi otworami wentylacyjnymi po bokach. Montuje się go na zewnętrznej stronie Państwa okien, gdzie zasysa gorące powietrze z pomieszczenia i wypycha schłodzone powietrze z zewnątrz. Ostatnim rodzajem klimatyzacji, który możemy kupić jest chłodnica ewaporacyjna, która wykorzystuje wodę do chłodzenia powietrza. Te urządzenia są często stosowane w suchym klimacie lub w domach bez innych systemów chłodzenia. Zaletą tego systemu jest jego przenośność i niski koszt, jak również możliwość zainstalowania go w dowolnym miejscu w Państwa domu lub biurze.

Koszt klimatyzacji zależy od wielkości pomieszczenia, Państwa specyficznych potrzeb oraz od tego, gdzie ją Państwo kupują. W przypadku jednostki okiennej, koszt może wynosić od 1000 – 3000 dla wysokich pięter. Centralna klimatyzacja może mieć wyższą cenę, zaczynającą się od około 1400! Aby uniknąć niespodzianek, najlepiej jest poprosić o wycenę przed zakupem. Zwykle zakres kosztów wynosi pomiędzy 2000 w górę. W niektórych przypadkach, np. gdy Państwa dom nie ma izolacji, mogą Państwo postawić na wentylator lub chłodnicę ewaporacyjną, aby zaoszczędzić pieniądze.