Salon barberski – wyposażenie i usługi

Salon barberski – wyposażenie i usługi

25 lutego 2021 0 przez Redakcja

Coraz bardziej popularne w Polsce stają się barber shopy, czyli zakłady fryzjerskie specjalizujące się w pielęgnacji bród. Nazywane „męskimi biznesami”, stały się chętnie uczęszczanym miejscem przez facetów pragnących zadbać o swój wygląd i trochę zrelaksować się. Często te zakłady są uważane za odpowiedniki damskich salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Jak powinien być wyposażony salon barberski?

Siedziba salonu barberskiego i usługi

Planując otwarcie zakładu barberskiego, należy wziąć pod uwagę całe wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności, od sprzętów specjalistycznych, po meble kosmetyczne. Sam lokal powinien znajdować się najlepiej przy ruchliwej ulicy oraz mieć zaplecze i dostęp do wody. Mimo tego, że to talent fryzjera powinien być decydującym czynnikiem przyciągającym klientów, to również otoczenie i klimat wnętrza mają wpływ na decyzję skorzystania z usług. Wiele zakładów barberskich oferuje także standardowe usługi fryzjerskie dla mężczyzn, co jest szansą na dodatkowy zarobek, a dla klienta załatwieniem sprawy za jednym wyjściem bez przepłacania.

Meble barberskie

Meblując zakład, należy zainwestować w różne blaty, biurka, stoły, szafki i komody do przetrzymywania przyborów, lustra, jak i krzesła czy fotele. Fotele kosmetyczne i fotele barberskie nie różnią się bardzo od siebie – ich zadaniem jest dbać o komfort klienta w czasie zabiegu i ułatwianie wykonywania go fryzjerowi. Dlatego warto zainwestować w lepszej jakości fotel, który będzie regulowany hydraulicznie, a nawet elektrycznie, z możliwością obracania go w każdym kierunku i dopasowania go do każdego odwiedzającego zakład klienta. Najważniejszy jest jego komfort i zapewnienie mu najlepszych warunków na relaks, dlatego najlepsze zakłady oferują również swoim klientom coś do picia, począwszy od kawy, kończąc na alkoholu.

Warto zainwestować w konsolę barberską, która jest stylowym połączeniem komody z szufladami, biurka i lustra, a także umożliwia łatwy dostęp do bieżącej wody.

Praca fryzjera nie jest lekka dla nóg, więc aby wielogodzinny wysiłek nie dawał się we znaki, dobrym pomysłem jest zakup hokera barberskiego z regulowaną wysokością, na którym można usiąść w czasie strzyżenia i stylizacji. Dodatkowy pomocnik, czyli mała szafeczka na kółkach na przybory fryzjerskie, jest jak najbardziej mile widziany pod ręką stylisty.

Akcesoria fryzjerskie

Zakład barberski nie będzie mógł działać bez odpowiednich przyborów – należy zaopatrzyć się w maszynki, brzytwy, trymery i nożyczki fryzjerskie, bez których wykonanie usługi będzie niemożliwe. Dodatkowo zakłady powinny oferować różne olejki, balsamy czy odżywki do brody i włosów, a nawet porady dotyczące stylizacji i pielęgnacji brody.