Rodzaje foteli kosmetycznych na rynku

Rodzaje foteli kosmetycznych na rynku

18 lutego 2021 0 przez Redakcja

Meble kosmetyczne są niezbędnym elementem salonu, a najważniejszym miejscem gabinetu jest fotel kosmetyczny, gdzie znajduje się klient i przeprowadzane są zabiegi. Na rynku można znaleźć wiele modeli krzeseł wartych uwagi i nie jest ważne, czy dopiero planujesz otwarcie salonu kosmetycznego, czy chcesz wymienić aktualne wyposażenie na coś lepszego – każdy znajdzie coś dla siebie.

Manualny fotel kosmetyczny

Najtańszymi modelami, a zarazem najbardziej podstawowymi, są standardowe fotele kosmetyczne z funkcją ręcznego dostosowywania wysokości krzesła oraz oparcia pleców i nóg. Podłokietniki z zagłówkiem są najczęściej zdejmowane, a podnóżek można znaleźć z fotelami specjalnie przystosowanymi do zabiegów pedicure i ogólnej pielęgnacji stóp. Takie krzesła są zazwyczaj lekkie i przenośne, a często można także spotkać składane wersje, umożliwiające zaoszczędzenie miejsca. Brakuje w nich dodatkowych funkcji zwiększających komfort użytkowania, jednak dobrze wykonany fotel, z dobrej jakości materiałów, nadal będzie wygodny dla klienta i wystarczy w przypadku wykonywania krótszych zabiegów.

Hydrauliczny fotel kosmetyczny

Ten fotel różni się od poprzednika sposobem regulacji krzesła – posiada hydrauliczny system podnoszenia, ułatwiający dostosowywanie fotelu do klienta i zabiegu. Takie krzesło może być z łatwością obrócone w każdą stronę i poprawione nawet w środku zabiegu. Cena foteli hydraulicznych jest już wyższa od tych manualnych, jednak nadal można zmieścić się w przedziale 1000-1500 złotych za nowy model.

Elektryczne fotele kosmetyczne z dodatkowymi funkcjami

Najdroższe modele foteli są sterowane za pomocą pilotów, a nawet smartfonów i specjalnych aplikacji. Siedzenia z najwyższej półki mogą posiadać także funkcje masażu, SPA czy podgrzewania. Najtańsze modele elektrycznych foteli kosmetycznych można kupić już od 2500-3000 złotych.

Fotele do specjalistycznych salonów kosmetycznych

W zależności od usług, jakie oferuje gabinet, można spotkać także fotele z charakterystycznymi cechami, które sprawdzają się do określonych zabiegów. Fotele barberskie, stworzone z myślą o stylizacji brody, są najczęściej przeznaczone do siedzenia, a nie półleżenia i posiadają wyprofilowany podnóżek na stopy, przypominają fotele fryzjerskie. Są często produkowane w stylu retro, który pasuje do wielu zakładów barberskich utrzymywanych w takim klimacie. W tym wypadku również można zapłacić mniej za prostszy i minimalistyczny model lub zainwestować w fotel barberski z prawdziwego zdarzenia, co będzie wydatkiem rzędu 3000-4000 złotych.