Czy iOS 12 będzie wydajniejszy od poprzednika?

iOS 12 będzie wydajniejszy od poprzednika.

iOS 12 wydajniejszy od poprzednika? Tak zapewnia nas Apple!

iOS 11 to jedna z najgorszych wersji popularnego mobilnego systemu operacyjnego od Apple. Po fali krytyki za m.in luki i krytyczne błędy w oprogramowaniu Apple zapowiada najnowszą wersję systemu operacyjnego. Według Apple iOS 12 będzie wydajniejszy od poprzednika. Jakie są zapewnienia Giganta z Cupertino?Powiedzmy sobie szczerze, iOS 11 jest jednym z najgorszych wersji mobilnego systemu operacyjnego od Apple. Wszystko to za sprawą ogromnej fali luk i błędów, na które zwykle Apple sobie nie pozwalało. Nie wiemy co dokładnie było przyczyną takiego stanu rzeczy, lecz z pewnością osoby z kontroli jakości Apple zawiodły na całej linii. Po prawie roku, od premiery iOS 11 Gigant z Cupertino zapowiada najnowszy iOS 12.

Według wstępnych zapewnień, najnowsza wersja tego systemu, ma być dostępna na wszystkie urządzenia, które posiadają zainstalowany iOS 11. Apple zapewnia, że w najnowszej wersji stawia głównie na wydajność. Aplikacje mają ładować się do 40% szybciej, klawiatura będzie działać szybciej do 50%, a aplikacja aparatu uruchamiać ma się do nawet 70% szybciej względem poprzednika.
To robi naprawdę wrażenie, dając nadzieję użytkownikom starszych urządzeń od Apple, że ich smartfony i iPady będą pracować znacznie szybciej.
Zmieni się także, nieco mechanika wybudzania GPU urządzenia. Obecnie układ wybudzany jest stopniowo, co powoduje, iż musimy odczekać niewielką ilość czasu, zanim układ osiągnie pełną moc obliczeniową. Teraz GPU będzie wybudzane natychmiastowo, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić pewną ilość czasu.

Pozostałe zmiany w iOS 12.

To wszystko z najbardziej interesujących (nas) zmian w samym systemie. Ponadto wszystko pojawią się drobniejsze rzeczy jak nowy wygląd aplikacji dyktafonu, zmiana nazwy aplikacji iBooks na Apple Books, nowe skróty Siri (która i tak nie zadziała w Polsce) oraz Memoji. Tego ostatniego nie będziemy omawiać, według nas to po prostu kolejny zbędny „bajer” w systemie.

Wierzymy że Apple wreszcie doprowadzi swoje oprogramowanie do porządku, i nie zaskoczy nas tak niemiło jak to miało miejsce, w przypadku iOS 11. Obietnica większej wydajności brzmi wspaniale dla każdego użytkownika mobilnego systemu operacyjnego Apple. Czy więc iOS 12 będzie wydajniejszy od poprzednika? Wszystko okaże się w dniu premiery oprogramowania.
Jeżeli jesteście ciekawi co wprowadził iOS 11 zapraszamy do naszego artykułu na ten temat, dostępnego tutaj.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*