Firefox znów traci użytkowników!

Firefox znów traci użytkowników.

Mozilla Firefox znów traci użytkowników!

Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że Chrome i Firefox tracą użytkowników. Można było powiedzieć, że sytuacja nieco unormowała się, jednak nie dla jednej z nich, gdyż Firefox znów traci użytkowników.Dawniej Mozilla Firefox była najpopularniejszą przeglądarką internetową w Polsce. Giganta, który pokonał Microsoftowego Internet Explorera, zdetronizował dopiero Google Chrome, dzięki swojej szybkości działania. Obecnie zaskakujący jest fakt, że więcej internautów korzysta z przestarzałego już Internet Explorera (11,82% udziałów), niż dużo szybszego, wydajniejszego i bezpieczniejszego Firefox’a (9,92% udziałów).
Oczywiście w dalszym ciągu liderem na rynku przeglądarek internetowych jest Google Chrome (62,85% udziałów), który póki co nie ustępuje nikomu miejsca.

Developerzy Firefox’a robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do siebie internautów. Często widać informacje, którą szczyci się Firefox, że przeglądarka z „Lisem” nie zbiera żadnych danych o użytkowniku. Ponadto jakiś czas temu Firefox otrzymał jedną z najważniejszych i największych aktualizacji, która to znacznie podniosła wydajność tej przeglądarki. To teoretycznie powinno zatrzymać falę utraty udziałów na rynku przeglądarek. Niestety, efekt nie został zatrzymany, a Firefox znajduje się w coraz to gorszej sytuacji. Nie ma jednak co dramatyzować, ponieważ powyższe dane mają charakter globalny. W Polsce Mozilla Firefox ma się bardzo dobrze, ponieważ ma około 30 procent udziałów na rynku przeglądarek.

My trzymamy kciuki za „liska” i życzymy mu szybkiego wyjścia z dołka, ponieważ to właśnie Firefox służył lata polskim internautom. Niestety, fakt że Mozilla zwlekała tyle czasu z poprawą wydajności spowodował, że internauci zdążyli przyzwyczaić się do wydajniejszego w wcześniejszym okresie Chrome’a. Nie mniej jednak, liczymy że Mozilla znów zacznie deptać po piętach konkurencji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*