GitHub na celowniku Microsoftu

Microsoft rozważa zakup GitHub'a

Microsoft rozważa zakup GitHub’a.

GitHub to najpopularniejszy system kontroli wersji, z którego korzystają głównie programiści. Microsoft rozważa zakup GitHub’a, który wart jest około 5 mld dolarów.Gigant z Redmond uważa, że taka kwota jest dla niego zbyt duża. Obecnie z Gita korzystają 23 miliony osób. GitHub sam w sobie jest płatnym rozwiązaniem, dzięki czemu generuje przychód rzędu 200 milionów dolarów. Inwestycja ta wymaga wielu rozmów, głównie z szefostwem Githuba.

Omawiana platforma jest na etapie poszukiwania nowego prezesa. Wśród chętnych na to stanowisko jest Nat Friedman, który jest pracownikiem Microsoftu. Fakt ten, dodaje nieco pikanterii całej tej sytuacji. Nat Friedman jest dyrektorem generalnym Xamarin, więc nie jest to zwyczajny pracownik. Jest to człowiek z doświadczeniem, obdarzony niemałym zaufaniem, dzięki czemu uważa się, że to właśnie on ma największe szanse na pozostanie nowym prezesem GitHub.

Jak widać giganci wciąż szukają kolejnych inwestycji, by zarabiać coraz większe pieniądze. Microsoft posiada już jeden system kontroli wersji Team Foundation, lecz niewątpliwie Git darzony jest większą sympatią przez programistów i firmy. Jaki jednak będzie rezultat, tego dowiemy się za jakiś czas. Warto wspomnieć że plany zakupów niektórych firm przez Microsoft, często kończyły się niepowodzeniem. Nie wiadomo jednak do końca jak to będzie z Gitem. Z pewnością cena 5 mld dolarów to zbyt wiele dla amerykańskiego giganta.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*