YouTube działający w tle? – nowa usługa YouTube Music

YouTube Music

Nowa usługa od YouTube – YouTube Music.

Pamiętacie sytuacje, gdy na facebooku powstały strony oraz grupy osób, które domagały się od serwisu YouTube możliwości działania w tle? Ich prośby najwyraźniej zostały wysłuchane, ponieważ YouTube wprowadza kolejną swoją usługę o nazwie YouTube Music. Czym ona właściwie ma być?

Od bardzo dawna wielu twórców publikuje swoje najnowsze utwory na łamach serwisu YouTube wraz z teledyskami. To właśnie tam na podstawie wyświetleń oraz aktywności użytkowników serwisu, określa się czy dany utwór odnosi sukcesy i jest lubiany, czy może zapowiada się wielka klapa. Niestety, YouTube nie oferuje możliwości działania w tyle, co oznacza, że w momencie zablokowania telefonu, aplikacja przestaje funkcjonować.Wszystko ma zmienić najnowsza usługa, którą wprowadza Google w swoim serwisie. Mowa tu mianowicie o YouTube Music, czyli aplikacja działająca analogicznie jak Spotify lub Apple Music.
Będą tam zgromadzone katalogi z dostępnymi utworami, playlisty, radio itp. W tym dojdzie także, nieobowiązkowy pakiet premium. Usługa ma być dostępna zarówno na komputery jak i smartfony. Jest to bardzo ciekawa alternatywa i ogromna konkurencja dla serwisów jak np. Spotify, który to idealnie wykorzystał to, na co użytkownicy YouTube oczekiwali tak bardzo długo.

Obecnie wiadomo, że YouTube Music działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii oraz Korei Południowej. Istnieją również informacje, że w kolejnych tygodniach, usługa pojawi się także w Europie. Polski jeszcze nie ma na liście, lecz możemy być pewni, że w najbliższym czasie usługa będzie działać globalnie.

A jakie jest wasze zdanie? Czy YouTube zorientował się za późno, a Spotify może czuć się bezpiecznie? Przeniesiecie się na nową usługę, czy pozostaniecie przy swoich usługach streamingowych?

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*