iOS to najbezpieczniejszy system mobilny.

iOS to najbezpieczniejszy system mobilny

iOS to najbezpieczniejszy system mobilny wg. Nokii.

Według raportu Nokia Threat Intelligence, system iOS to najbezpieczniejszy system mobilny, dostępny obecnie na rynku. Raport informuje, iż prawdopodobnieństwo zainstalowania złośliwego oprogramowania na tym systemie jest znikome.Od pewnego czasu mamy możliwość korzystania z najnowszego systemu od Apple, oznaczonego jako iOS 11. Pierwotnie występowało w nim kilka niedopracowań, na szczęście większość z nich, nie miała tak dużego wpływu na bezpieczeństwo. Apple zawsze przywiązywało dużą wagę do tego, by ich system był dopracowany, a kolejne aktualizacje eliminowały jak najwięcej błędów, które występowały w iOS.

Jakiś czas temu Nokia opublikowała raport, w którym ogłoszono że iOS to najbezpieczniejszy system mobilny. Trudno się nie zgodzić, ponieważ domyślnie w iOS, aplikacje można instalować wyłącznie z App Store. Te znim trafią do sklepu, są gruntownie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. W związku z tym ryzyko zainfekowania urządzenia z systemem iOS jest znikome. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadając urządzenie z wspomnianym wcześniej systemem operacyjnym powinniśmy uważać i kontrolować to, na jakie strony internetowe wchodzimy. Pamiętajcie, że odwieczna zasada informatyki mówi: „najsłabszym zabezpieczeniem każdego systemu operacyjnego, jest użytkownik korzystający z niego”.

Podsumowując gratulujemy Apple i liczymy, że w dalszym ciągu bezpieczeństwo systemu i plików użytkownika, będzie priorytetem każdej wersji ich systemów operacyjnych i aktualizacji do nich.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*