Informacje o najnowszej wersji przeglądarki Firefox Quantum

Informacje o Firefox Quantum.

Informacje o najnowszej wersji przeglądarki internetowej Mozilla Firefox Quantum.

Obecnie Mozilla Firefox nie ma łatwo na rynku przeglądarek internetowych. Google Chrome wciąż jest w czołówce pod względem liczby użytkowników. Mozilla jednak się nie poddaje i już niebawem naszym oczom, ma ukazać się najnowsza wersja „liska” o nazwie Firefox Quantum. Najnowsza przeglądarka Mozilli ma otrzymać nową nazwę, gdyż ma być znacznie szybsza i bezpieczniejsza od wersji poprzedniej.



Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, jak to Google Chrome i Mozilla Firefox tracą użytkowników, których pozyskiwała Safari od Apple. Swoją drogą zabawnie wygląda sytuacja, gdy niedawno wyszło na jaw, że Safari ma więcej błędów niż Internet Explorer. Widocznie Mozilla wzięła sobie do serca najnowsze zestawienie popularności przeglądarek i postanowiła wprowadzić jedną z największych i najciekawszych aktualizacji dla swojego liska.

Mozilla Firefox Quantum, to właśnie taką nazwę ma przyjąć najnowsza wersja omawianej teraz przeglądarki. Największą nowością, którą chwali się Mozilla to wykorzystywanie wielu rdzeni procesora. Obecna wersja korzysta tylko z jednego wątku, co przekłada się na wolniejszą pracę. W Firefox Quantum, będzie to zmienione, gdyż zadania będą rozdzielone pomiędzy dostępne rdzenie procesora.

Czy najnowsza wersja Firefox’a, będzie zagrażać pozycji Chroma? Niewątpliwie tak! Quantum ma być nie tylko szybszy od Chrome’a, lecz będzie lepiej dysponował zasobami pamięci RAM. Jak dobrze wiemy Chrome od zawsze miał kłopot z rozsądnym dysponowaniem pamięcią operacyjną, pod tym względem Firefox radził sobie o niebo lepiej. Pomimo swojej szybkości, Firefox Quantum będzie zdobywać uznanie także dzięki swojej lekkości w stosunku do pamięci RAM. Finalna wersja Firefox Quantum’a ma zadebiutować 14 listopada 2017 roku.

Nowa wersja przeglądarki z liskiem zapowiada się bardzo obiecująco. Jeżeli przekonania Mozilli będą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości możliwe że Chrome straci uznanie użytkowników, a Firefox wskoczy na pierwsze miejsce w rankingach pod względem posiadanych użytkowników. Nikt jednak nie powiedział że będzie to cel łatwy do osiągnięcia, gdyż wiele osób może pozostać przy Chromie tylko ze względu na to, że nie będzie im się chciało przenosić i uczyć interfejsu nowej przeglądarki internetowej.

Wersja BETA Firefox Quantum jest dostępna do pobrania z tej strony (klik).

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*