Ataribox, czyli powrót Atari po latach nieobecności

Ataribox

Ataribox, czyli powrót Atari po latach! Znamy przybliżoną cenę konsoli Atari i datę premiery.

Ataribox – powrót Atari po latach, czyli wielki powrót konsol Atari po latach nieobecności. Znamy przybliżoną cenę i datę premiery najnowszej konsoli Atari.Atari to produkt popularny szczególnie w latach 70 i 80, kiedy to podbijało rynek swoimi domowymi konsolami i komputerami osobistymi. W Polsce najpopularniejszymi urządzeniami od Atari były 8-bitowe ATARI 800XL, 65XE i 130XE. Po wielkim krachu na rynku gier firma zaczęła podupadać, a część firmy zostało sprzedane. Atari próbowało już kilka razy wrócić na rynek, lecz miało to dość niewielkie efekty, głownie za sprawą konkurencji, jaką stwarzały komputery osobiste najnowszej generacji.

Teraz Atari ponownie próbuje swoich sił na rynku konsol. Firma prezentuje nam Ataribox, czyli najnowszą konsolę. Obecnie wiemy że omawiana dzisiaj konsola będzie pracować na systemie operacyjnym Linux. AMD będzie dostawcą procesorów oraz układów graficznych Radeon. Konsola ma również umożliwiać opcje streamingu, przeglądania sieci Internet czy odtwarzanie muzyki. Ciężko jednak stwierdzić jak Ataribox wypadnie w porównaniu do komputerów osobistych. Mówi się bowiem, że jej wydajność ma być na poziomie komputera osobistego ze średniej półki. Nie mniej jednak trzymamy mocno kciuki za sukces i odrodzenie się jednego z prekursorów konsol domowych. Cena Ataribox’a ma oscylować w okolicach do 300$, czyli około 1099zł. Doniesienia mówią, że Atari ma pojawić się w sklepach już wiosną przyszłego roku. Czekamy z niecierpliwością, co nam zaprezentuje Atari i czy to będzie sukces po latach.

Jeżeli chcecie poczytać trochę więcej o przeszłości to zapraszamy na stronę Wikipedii, poświęconej właśnie historii Atari i urządzeń starszych generacji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*