Oficjalne informacje o Intel Coffee Lake-S

Informacje o Intel Coffee Lake-S

Informacje o Intel Coffee Lake-S, czyli najnowszych procesorach Intela.

Intel oficjalnie zapowiedział że prezentacja Intel Coffee Lake-S odbędzie się już 5-tego października. Wtedy będziemy mogli ujrzeć procesory w ich pełnej okazałości. Do dyspozycji mamy oficjalne informacje o Intel Coffee Lake-S.Intel Coffee Lake-S to najnowsza seria procesorów Intela. Ten zdradził nam już kilka informacji na temat swojego najnowszego produktu.

Na samym początku sprawa budzącą najwięcej kontrowersji, czyli brak kompatybilności z płytami serii 200. Kolejną sprawą jest wprowadzenie do układów i3 4 rdzeni. Jest to pierwsza seria, która w i3 ma 4 rdzenie. Układy i5 oraz i7 będą mieć 6 rdzeni. Ponadto Intel chwali się zwiększona wydajnością wyżej wymienionych układów w zastosowaniach półprofesjonalnych. Do sprzedaży trafi łącznie 6 układów, z czego 3 będą posiadać odblokowany mnożnik i będą wymagać chipsetu Z370. Specyfikacje każdego z układów możecie zobaczyć na poniższym załączonym obrazku.

Informacje o Intel Coffee Lake-S

Ceny i który z prezentowanych procesorów jest najlepszy?

Jak możemy łatwo wywnioskować najmocniejszą jednostką jest Intel Core i7-8700K, czyli jednostka z odblokowanym mnożnikiem, taktująca 3.7GHz z turbo do 4.7GHz, posiadająca 6 rdzeni oraz 12 wątków z 12MB pamięci Cache. Jego cena to 359$, czyli około 1291zł. Jest do dość dużo, lecz Intel zdążył nas do tego przyzwyczaić, tym bardziej że mamy tutaj do czynienia z naprawdę potężnymi jednostkami.

Najtańszy w ofercie, procesor Intela ósmej generacji to i3-8100, taktujący 3.6GHz bez turbo boost. Posiada 4 rdzenie i 4 wątki, także 6MB pamięci cache. Może obsłużyć również dwa kanały pamięci DDR4 taktujące do 2400MHz. Jego koszt to 117$, czyli 420zł. Przypuszczam że w Polsce te ceny mogą być wyższe, z racji iż cały sprzęt trzeba będzie dostarczyć do kraju, a w to wchodzą ceny transportu, cło, marża dla sprzedawców itp.

Intel nie pozostał bez odpowiedzi, na dość mocne jednostki przedstawione niedawno przez AMD. Mowa tutaj o AMD Ryzen, który zaczyna stwarzać coraz większe zagrożenie dla Intela. Cała ta sytuacja jest na korzyść dla nas, jako konsumentów, ponieważ obie strony będą starać się robić coraz lepsze procesory po niezbyt wygórowanej cenie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*