Znamy cel malware w CCleaner – Kto był na celowniku?

Znamy cel malware w CCleaner

Znamy cel malware w CCleaner – były nim duże firmy technologiczne.

Ostatnio dość głośno było o malware, które hakerzy zagnieździli w najpopularniejszym oprogramowaniu do oczyszczania dysku z resztek odinstalowanego oprogramowania. Dziś znamy cel malware w CCleaner. Hakerzy wzięli na celownik duże firmy z branży IT.

CCleaner to jedno z najpopularniejszych oprogramowań do oczyszczania dysku z resztek odinstalowanego oprogramowania. Program został wydany w 2003 roku i wiernie służył swoim klientom, aż do momentu, kiedy to świeżo po przejęciu przez Avast Software firmy Piriform, która stworzyła CCleanera, hakerzy włamali się i zagnieździli malware w instalatorze oprogramowania. Pisaliśmy o tej sytuacji parę dni temu, więc po więcej informacji odsyłamy was tutaj. Według logów Avasta, malware zostało wysłane na 20 komputerów w 8 firmach. Liczba ta jest prawdopodobnie dużo większa, ponieważ logi te zebrano w ciągu 3 dni. Nazwy zainfekowanych przedsiębiorstw nie zostały ujawnione, ze względu na politykę ochrony prywatności, lecz wiemy że firmy pochodzą z Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Japonii i Tajwanu.

Na chwile obecną nie jest możliwe określenie źródła ataku, lecz Avast zapewnia że współpracuje z odpowiednimi służbami i będą robić wszystko, by poznać przyczynę i źródło ataku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*