Recenzja MSI GL72 7RD – Gamingowy laptop od MSI

Recenzja MSI GL72 7RD

Recenzja MSI GL72 7RD czyli gamingowego laptopa MSI.

Przyznam szczerze, że do niedawna, gdy ktoś pytał mnie o to jaki laptop do gier polecam, wybuchałem śmiechem. Powodem takiego stanu rzeczy, było to że nie potrafiłem uwierzyć, w istnienie takiej maszyny. MSI jednak przełamał ten stan rzeczy. Stąd właśnie recenzja MSI GL72 7RD.Wszystko się zaczęło od tego, jak w moim domu zagościła potrzeba zakupu maszyny, na której będzie się dało w miarę komfortowo grać w gry. Z racji, iż w mieszkaniu „blaszak” był tylko jeden, który bardzo dobrze nadawał się do grania w gry, ciągle trzeba było dzielić się nim z innymi domownikami. Mieszkanie nie należy do największych, a o kolejnym biurku dla nowego „blaszaka” nie było nawet mowy. Decyzja padła na laptopa. Zacząłem przeglądać oferty różnych sklepów, które w swoim asortymencie miały tzw. gamingowe laptopy. Patrząc na oferty wielu z nich wybuchałem śmiechem, myśląc sobie „fajnie fajnie… podzespoły niby mocne, ale o chłodzeniu tutaj nie ma mowy”. Uznałem że nie ma co tracić czasu na przeglądanie ofert w internecie. Trzeba wybrać się do sklepu z elektroniką w okolicy i coś obejrzeć. Przeglądając eksponowane maszyny zauważyłem sprzęt MSI, który teraz jest tematem tego artykułu. Oto moja recenzja MSI GL72 7RD.

Specyfikacja mnie zaskoczyła, a także sama budowa laptopa. Jak wiadomo sam fakt, że laptop ma mocne podzespoły to nie wszystko. Ważną rolę spełnia jeszcze sama konstrukcja maszyny, ja akurat nie poszukiwałem ultra cienkiego cuda. Wiedziałem że konsekwencją tego, będzie ogromna temperatura wewnątrz maszyny, co odbije się na wydajności podzespołów jak procesor czy karta graficzna. I przyznam, że laptop MSI GL72 7RD (zobacz najniższe ceny laptopa) zdecydowanie do cienkich, ani lekkich nie należy. Maszyna swoje waży, głównie za sprawą niesamowitego systemu chłodzenia całego osprzętu.

Jakość i wykonanie laptopa.

Obudowa wykonana jest w całości z dobrej jakości plastiku. Na spodzie znajdziemy wiele wlotów powietrza, a wprawne oko dostrzeże przebiegające wewnątrz przewody cieplne. Ich zadaniem jest odbieranie ciepła, pochodzącego z podzespołów. Za laptopem znajdują się dwa dość sporych rozmiarów otwory na wydmuchiwane przez dwa wentylatory, ciepłe powietrze.

Klawiatura została wykonana przez firmę SteelSeries. Według mnie, klawiatura ta jest dokonała pod wieloma względami. Charakterystyczny duży klik sprawia, że czujemy pod palcem każde naciśnięcie klawisza, a samo przyciśnięcie wymaga kilku gram nacisku. Oczywiście nie dla wszystkich musi być to zaleta. Nie mniej jednak napisałem na tej klawiaturze kilka artykułów, spędziłem kilka dobrych godzin w grach i z czystym sumieniem polecam tą klawiaturę. Na plus jest również przeniesienie klawisza „Windows” na prawą stronę, co zapobiega przypadkowemu kliknięciu go, podczas rozgrywki.

Matowa matryca sprawuje się dobrze, oddaje bardzo dobrze kolory, a także jakość wyświetlanego obrazu jest dobra. Nie ma tutaj jednak cudów, to matryca o rozdzielczości Full HD 60Hz. Ekran ma 17.3″.

Głośniki grają bardzo dobrze, bass jest wyraźnie słyszalny, a dźwięk jest głośny, bez krzywdzących ucho innych, niechcianych odgłosów. Grają czysto i głośno, z pewnością zadowolą nie jednego fana głośnego słuchania muzyki. Oczywiście, nie jest to jakość taka, jaką możemy dostrzec po podłączeniu dobrych słuchawek, jednakże jest przyzwoicie.

Specyfikacja – co tam takiego dobrego jest?

Procesor Intel Core i5-7300HQ taktujący 2.5GHz (Turbo boost do 3.5GHz), pamięć RAM 8GB DDR4, karta graficzna Nvidia GeForce 1050 z 4GB pamięci V-RAM sprawiają że gry z segmentu AAA to nie jest dla niego wyzwanie. Ponadto na pokładzie znajdziemy dysk SSD o pojemności 120GB oraz dysk HDD o pojemności 1TB (pojemność faktyczna to 915GB). Płyta główna posiada również wejścia USB 3.0 typu C.Wydajność w grach – przecież to gamingowy laptop!

Wydajność w grach stoi na bardzo dobrym poziomie. Wiele gier nie stanowi żadnego wyzwania dla MSI GL72 7RD. Gra Grand Theft Auto V na ustawieniach maksymalnych (wyłączone MSAA) przy rozdzielczości Full HD działa płynnie w przedziale od 45 do 60+ FPS. Przy nieco mniej wymagających tytułach, jak np. World of Tanks na ustawieniach maksymalnych, w kliencie HD przy rozdzielczości Full HD gra działa w przedziale od 45 do 80+ FPS. Średnio wartości te oscylują w okolicy 55, 60 klatek na sekundę. Jak na laptopa wynik ten jest rewelacyjny. Na plus tutaj tryb Cooler Boost, gdzie za pomocą jednego przycisku na obudowie laptopa, możemy znacznie schłodzić laptopa, kosztem gorszej kultury pracy, ponieważ prędkość obrotowa wentylatorów wynosi nawet 6500RPM.

Podsumowując – czy warto zakupić taką maszynę?

Uważam, że podczas poszukiwania urządzenia jak laptop, który ma służyć wam głównie do grania w dość wymagające tytuły na wysokich detalach, powinniście brać pod uwagę zakup tego komputera. Jest to bardzo wydajna i dobrze wykonana jednostka, która ma swoje wady i zalety. Odradzam natomiast, zakup osobom, które nie grają w wymagające tytuły i nie czują większej potrzeby rozgrywki na najwyższych detalach, w takim wypadku można rozejrzeć się za jakąś tańszą alternatywą, ponieważ urządzenie to jest dość drogie i z pewnością nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nie mniej jednak, jeżeli pieniądze nie grają pierwszych skrzypiec, a kochacie cieszyć się płynną rozgrywką przy wspaniałej grafice, to ten laptop jest zdecydowanie dla was. Mamy nadzieję że nasza recenzja MSI GL72 7RD rzuciła nieco światła i rozwieje wasze wątpliwości lub nurtujące was pytania.

Sprawdź najniższe ceny MSI GL72 7RD: Sprawdź ceny

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*