iPhone 8 będzie mieć mniejsze baterie niż iPhone 7.

iPhone 8 będzie mieć mniejsze baterie niż iPhone 7.

iPhone 8 będzie mieć mniejsze baterie niż iPhone 7.

Najnowsze smartfony od Apple, które zostały zaprezentowane na ostatniej konferencji, a mianowicie iPhone 8 Plus oraz iPhone 8 będzie mieć mniejsze baterie niż iPhone 7. Informacje te pochodzą wprost od organizacji TENAA, która wydawała stosowne certyfikaty dla akumulatorów Apple.Apple bardzo chwali swoje najnowsze produkty, które niedawno zaprezentowało. Nie chwali się jednak dokładną specyfikacją owych urządzeń, a tym bardziej pojemnościami baterii w nowych iPhone’ach. Jedyne informacje jakie uzyskaliśmy, podczas konferencji to że nowe procesory Apple, są bardziej energooszczędne. To by mogło tłumaczyć powód, dla którego Apple umieściło akumulatory o mniejszej pojemności, niż w poprzednikach.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Jakie pojemności mają najnowsze iPhone’y 8 oraz 8 Plus? iPhone 8 będzie mieć akumulator o pojemności 1821 mAh, natomiast iPhone 8 Plus, będzie mieć 2675 mAh. Dla przypomnienia, iPhone 7 posiada 1960 mAh.

Jak nie trudno zauważyć są to dość małe baterie, porównując je chociażby do Samsunga Galaxy S8+, który to ma 3500 mAh. Weźmy jednak pod uwagę to że Samsung nie dysponuje tak energooszczędnym procesorem, a także wyświetlaczem. W iPhone 8 i 8 Plus dostępny będzie procesor A11 Bionic. Mniejsza pojemność akumulatora wcale nie musi wiązać się z krótszym czasem pracy urządzenia. Wydaje mi się że najnowsze smartfony będą pracować tyle samo lub może nawet nieco dłużej co iPhone 7.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*